Menu Witrualne zwiedzanie Witrualne zwiedzanie Galeria Galeria Szybki kontakt

XII Niedziela Zwykła

19 czerwca 2022r.

Procesje w Oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej. O niesienie baldachimu i sztandarów proszę parafian z Gulcza w poniedziałek, z Mikołajewa we wtorek, z Hamrzyska w środę, strażaków w czwartek.

Zapraszam też na spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej we wtorek (21VI) g. 19.00.

W środę (22 IV) modlitwy do św. Rodziny odbędą się przed Mszą św.

W czwartek (23 IV) zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków. Jak w ubiegłych latach zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy wianek. W ten dzień obchodzona jest w tym roku uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela i przeżywamy Dzień Ojca . W tym dniu wieczorna Msza św. będzie odprawiana w intencjach zbiorowych (ostatnia środa w tym  miesiącu – za tydzień obchodzimy odpust parafialny).

W piątek (24 IV) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msza na zakończenie roku szkolnego o g. 8.00.

Parafiada  odbędzie się 10 lipca w Kruczu. Serdecznie zapraszam do uwzględnienia tego wydarzenia w planach wakacyjnych. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie, a szczególnie za ofiarowanie tzw. nagród.

Odszedł do Pana

śp. Marek Kuta z Gulcza

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….

Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2022r.

Dziś (12VI)w  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas przyjęcia Komunii św. Wielkanocnej. Zbiórka przed kościołem na szkoły katolickie.

Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach, w niedzielę po Mszy św. o g. 11.00.

W poniedziałek (13VI) – nabożeństwo fatimskie w Kruczu o g. 19.00.

Zapraszam na spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej we wtorek (14VI) g. 19.00.

W środę (15VI) po Mszy św. modlitwy do św. Rodziny.

W czwartek  (16 VI) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o g. 8.00 i 11.00 . Procesja do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 11.00. Trasa procesji jak w latach poprzednich – bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy i trasy procesji, o niesienie sztandarów, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów /próba w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00/, strażaków o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji.

O niesienie baldachimu w czasie procesji w Oktawie Boże Ciała proszę parafian z Gulcza w piątek i poniedziałek, z Mikołajewa w sobotę i we wtorek, z Hamrzyska w niedzielę i w środę.

W piątek (17 VI) adoracja Najświętszego Sakramentu prze Mszą św. (17.30-18.00).

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

5 czerwca 2022r.

Dziś (5VI) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgicznie okres Wielkanocny. Do następnej niedzieli (12VI) jeszcze przyjmując Komunię św. wypełnimy przykazanie kościelne mówiące o obowiązku przyjęcia Komunii św. w czasie Wielkanocnym.

Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.

W poniedziałek (6VI) – NMP Matki Kościoła.

W środę (8VI) po Mszy św. modlitwy do św. Rodziny.

W czwartek (9VI) święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Po Mszy wieczornej zbiórka kandydatów na ministrantów.

W piątek (10 VI) adoracja Najświętszego Sakramentu prze Mszą św. (17.30-18.00).

W następną niedzielę (12 VI) uroczystość Najświętszej Trójcy. Zbiórka do puszek na szkoły katolickie.

W następnym tygodniu Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszam już wszystkie dziewczynki do sypania kwiatków. Próby będą w następnym tygodniu poniedziałek (13VI), wtorek (14VI), środa(15VI) o g. 17.00.

W następnym tygodniu zapraszam też na spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej we wtorek (14VI) g. 19.00.

Zmarła

śp. Janina Szypa

Jej pogrzeb odbył się w miniony czwartek (2VI) w Czarnkowie.

Dobry Jezu, a nasz Panie …….

Modlitwy przed obrazem św. Rodziny:

w środy po wieczornej Mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w piątki przed Mszą św. (17.30-18.00).

XIV  PARAFIADA

Wspólna zabawa!