Menu Witrualne zwiedzanie Witrualne zwiedzanie Galeria Galeria Szybki kontakt

OGŁOSZENIADUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła

18 lipca 2021r.

W środę (21 VII) po wieczornej Mszy św. modlitwy do św. Rodziny. Po nich zapraszam młodzież na spotkanie na probostwie dotyczące przyjęcia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

W piątek (23 VII) przed Mszą św. (17.30-18.00) adoracja Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień w niedzielę (25 VII)  błogosławieństwo kierowców i świecenie pojazdów mechanicznych po każdej Mszy świętej. Można parkować dookoła kościoła, aczkolwiek może być utrudniony przejazd dookoła świątyni spowodowany pracami tynkarskimi na zewnątrz prezbiterium.

Caritas Diecezji Poznańskiej ogłosiło za tydzień w niedzielę (25 VII) zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych przez burze i nawałnice.

Proszę o osobisty kontakt  ze mną do końca miesiąca młodzież po klasie I i VIII – kandydatów do bierzmowania. Starszych, którzy nie mają tego sakramentu, a chcieliby go otrzymać zapraszam w tym miesiącu także do rozmowy ze mną.

21/22 sierpnia 2021 r. będziemy przeżywać obecność Maryi w znaku Ikony Jasnogórskiej.

W celu duchowego przygotowania

- proszę o zaplanowanie czasu na ćwiczenia duchowe (poranna albo wieczorna Msza św.) w środę, czwartek i piątek przed weekendem nawiedzenia.

- w soboty zapraszam na różaniec święty o g. 20.30 i Apel Jasnogórski(w Kruczu w czwartek o 19.30) w intencji nawiedzenia.

W celu przygotowania zewnętrznego

- zapraszam do wyjścia zimowego, gdzie znajdziemy materiały, które pomogą nam w ustrojeniu naszych domostw.

- konkurs Plastyczny dla dzieci pt.: Moja Matka Boska Częstochowska. Proszę na kartce A4 narysować kopię obrazu z Jasnej Góry, pracę podpisać z tyłu kartki (Imię, nazwisko, klasę). Prace z pośpiechem idą na wystawę w wyjściu zimowym.

XV Niedziela Zwykła

11 lipca 2021r.

W środę (14 VII) po wieczornej Mszy św. modlitwy do św. Rodziny. a w piątek (16 VII) przed Mszą św. (17.30-18.00) adoracja Najświętszego Sakramentu.

W dniu biskupiej wizytacji naszej parafii - 14 września 2021 r. wieczornej zostanie udzielony sakrament Bierzmowania. Proszę o osobisty kontakt  ze mną do końca miesiąca młodzież po klasie I i VIII. Starszych, którzy nie mają tego sakramentu, a chcieliby go otrzymać zapraszam w tym miesiącu także do rozmowy ze mną.

W celu duchowego przygotowania

- do piątku (16 lipca) trwamy w łączności z pielgrzymami 87. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W celu przygotowania zewnętrznego

Dzisiaj rocznica śmierci ks. kan. Antoniego Śpikowskiego – proboszcza z Drawska. RIP.

Panorama kościoła