strona główna > 6 listopada - Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej.

Modlimy się w oczekiwaniu na chwałę ołtarzy dla tych Osób, które żyły i realizowały świętość na wielkopolskiej ziemi

bł. Edmunda Bojanowskiego

bł. Siostrę Sancję Janinę Szymkowiak

błogosławioną "Poznańską Piątkę"

błogosławionych Męczenników II wojny światowej

o. Bernarda z Wąbrzeźna

ks. Wawrzyńca Kuźniaka

ks. Kazimierza Rolewskiego

ks. Aleksandra Żychlińskiego

ks. Stanisława Streicha

ks. Ignacego Posadzego

ks. Aleksandra Woźnego

o. Euzebiusza Huchrackiego

dr. Kazimierza Hołogę

Jadwigę Zamoyską

o. Leandra Kubika

siostrę Włodzimirę Wojtczak

ojca Mariana Żelazka

dr Wandę Błeńską

Dziś poznawaliśmy bł.Grzegorza Bolesława Frąckowiaka (patrz tutaj)

Został betyfikowany w grupie 108 polskich męczenników II Wojny Światowej 13 czerwca 1999r.

Kilka godzin przed śmiercią napisał list do swojej rodziny.

Ostami raz w tym marnym życiu i na tym łez padole piszę Wam, moi Kochani ten list. Gdy go otrzymacie, już mnie na tym świecie nie będzie, gdyż dzisiaj, w środę, tj. 5 maja 1943 r. o godz. 6.15 wieczorem, zostanę ścięty. Zmówcie, proszę wieczny odpoczynek. Za pięć godzin będę już zimny, ale to nic, nie płaczcie, ale raczej módlcie się za moją duszę i dusze naszych kochanych. Pozdrowię od Was Ojca i wszystkich moich krewnych. Matce nie wiem, czy macie donieść, żem stracony, czy też, że zmarłem. Zróbcie, jak uważacie za dobre. Dobre sumienie mam, więc do Was piszę. Pozdrawiam Was wszystkich i czekam na Was u Bozi. Pozdrawiam wszystkich braci w Bruczkowie i wszystkich moich znajomych. Niech Wam Bóg błogosławi. Bądźcie dobrymi katolikami. Proszę, przebaczcie mi wszystko. Żal mi starej ukochanej Matki. Zostańcie z Bogiem, do widzenia w niebie, co daj Boże. Moje habity proszę oddać po wojnie do Bruczkowa.