WSKAZANIA PASTERSKIE DOTYCZĄCE PRZEPISÓW POKUTNYCH W ZWIĄZKU Z WIELKIM POSTEM 2023

„Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone, aby nadeszły od Pana dni ochłody, aby też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy” (Dz 3,19-21). Wszyscy wierni, każdy na swój sposób, na podstawie prawa Bożego zobowiązani są czynić pokutę.

Rocznica zakończenia Powstania Wielkopolskiego

Uroczystości upamiętniające bohaterów zwycięskiego Powstania Wielkopolkiego odbędą się 19 lutego 2023r.  o g.11.00 w kościele:

- Msza św.

- Apel

- poświęcenie tablic powstańczych

PROŚBA o WYWIESZENIE FLAG !!!

„Miej o nim staranie” Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA XXXI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Drodzy bracia i siostry!

Choroba jest częścią naszego ludzkiego doświadczenia. Może jednak stać się czymś nieludzkim, jeśli jest przeżywana w izolacji i opuszczeniu, jeśli nie towarzyszy jej troska i współczucie. Gdy podążamy naprzód wspólnie, czymś normalnym jest to, że ktoś może poczuć się źle, że będzie musiał się zatrzymać z powodu zmęczenia lub jakiegoś zdarzenia po drodze. To właśnie wówczas, w tych chwilach, widać, jak idziemy: czy jest to rzeczywiście podążanie razem, czy też idziemy tą samą drogą, ale każdy na własną rękę, dbając o swoje interesy i pozwalając, aby inni „dali sobie radę”. Dlatego w ten XXXI Światowy Dzień Chorego, w trakcie trwającego procesu synodalnego, zapraszam was do refleksji nad tym, że właśnie poprzez doświadczenie słabości i choroby możemy nauczyć się podążać razem zgodnie ze stylem Boga, który jest bliskością, współczuciem i czułością.

:: więcej

Intencja papieska luty 2023r.

za parafie

Intencje Mszy św.

za śp. Teresę Szukała

Intencje Mszy św.

za śp. Janinę Kordy

:: więcej

Intencja papieska styczeń 2023r.

Za wychowawców

śp. papież Benedykt XVI

Dnia 31 grudnia 2022 r. o godz. 9.34, mając 95 lat, odszedł do Domu Ojca Papież Senior Benedykt XVI. Był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku.

Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek (5I) o g.9.30 w Rzymie. Homilia papieża Fnaciszka (tutaj).

Msza żałobna w Wararszawie - biskupi Polscy (7I). Homilia bp. Stanisława (tutaj).

Msza żałobna w Gulczu w sobotę (7I) g. 17.00 (różaniec o g.16.30). Homilia - testament duchowy Benedykta XVI. (tutaj).

Msza żałobna w katedrze w Poznaniu w poniedziałek (9I) g. 18.00.

Dobry Jezu, a nasz Panie....

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2022/2023

104. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia

wywieś flagę !

zapal znicz!

bądź Polakiem !

Po Mszy św. (g.18.00) modlitwa, zpalenie zniczy, wskładanie kawiatów przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.

Następnie wspólny śpiew kolęd i pieśni patriotycznych.

MARSYLIANKA WIELKOPOLSKA

« 1...3 4 5 6 7 8 9 ...19 »