KRUCZ: czwartki godz. 16.30

Menu Galeria Galeria Szybki kontakt

Boże Ciało

4 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświetszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Tradycyjna procesja przeszła ulicami Gulcza po Mszy św. o godz. 11.00. Zdjęcia w galerii.

Pielgrzymka do Rokitna

News

19 maja dzieci z Krucza i Gulcza, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św., wraz z rodzicami i katechetkami pojechały na pielgrzymke dziękczynną do Rokitna - do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Wraz z dziećmi Pierwszokomunijnymi, które przybyły z innych parafii uczestniczyły we Mszy św., zwiedziły sanktuarium i muzem. Był także czas na wspólny spacer po parku przy sanktuarium i przejazd po Rokitniańskiej Kalwarii pod przewodnictwem księży, którzy w sanktuarium pracują. Zdjęcia mozna obejrzeć w galerii.

I Komunia Św.

News

3 maja w Kruczu na Mszy św. o godz. 9.30 czternaścioro dzieci z klasy III przystąpiło do I Komunii Sw. Tydzień później, 10 maja, w Gulczu Komunię św. po raz pierwszy przyjeło dziesięcioro dzieci. Wszystkim dzieciom życzymy, by zawsze były wierne Panu Jezusowi.

Dzień chorych

data dodania: 2012-06-19

Parafialny Dzień  Chorych miał miejsce w poniedziałek 18.06.2012 r. licznie przybyli chorzy i starsi parafianie, wraz z rodzinami do opieki oraz goście z innych parafii, modlili się przez wstawiennictwo błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie tegoż dnia przyjmowała nasza parafia. Podczas Mszy Św. bardzo  wielu uczestników Liturgii przyjęło Sakrament Namaszczenia Chorych. Na zakończenie Liturgii udzielono lourdzkiego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, oraz uczczono relikwie  Bł. Ks.  Jerzego.

Dalsza część spotkania odbyła sie na wiejskiej sali przy luźnej rozmowie, kawie i plackach.

1 maja 2012 r. - I rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

data dodania: 2012-05-01

News

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

data dodania: 2012-04-06

KORONKA  DO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

Na początku:

1 x Ojcze nasz...1 x Zdrowaś...1 x Wierzę w Boga Ojca...

Na dużych paciorkach:

Ojcze przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Na przebłaganie za grzechy nasze i świata całego.

Na małych paciorkach:

Dla Jego bolesnej Męki

Miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

Na zakończenie:

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny.

Zmiłuj się nad nami i nad całym światem. (3x)

„O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Serca Jezusowego jako zdrój miłosierdzia dla nas, UFAMY TOBIE!”

Prośba Akademii Medycznej. TELEFON KOMÓRKOWY ICE 1, ICE 2

data dodania: 2012-03-25

:: więcej

Zapraszamy do oglądania prezentacji

data dodania: 2012-04-13

Dołączono kilka nowych. Do pobrania/Prezentacje/Prezentacje*.pps, oraz Prezentacje *.wmv

LITANIA DO BŁ. JANA PAWŁA II

data dodania: 2011-05-29

Litania do bł. Jana Pawła II - pełny tekst

Watykan, 14.04.2011

Metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz, po przeprowadzeniu cenzury kościelnej, nadał 12 kwietnia imprimatur litanii do bł. Jan Pawła II. Poniżej prezentujemy jej pełny tekst.

Kyrie eleison, Christe eleison, Kyrie eleison.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata, Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Maryjo - módl się za nami.

:: więcej

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

data dodania: 2011-03-05

Serdecznie zapraszamy parafian do współtworzenia parafialnej strony.