Porzadek Mszy św.
Biuro parafialne
Kontakt

Niedziele i święta
GULCZ: godz. 8.00, 11.00, 

KRUCZ: godz. 09.30  

Dni powszednie
GULCZ: godz. 18.00, wtorki 8.00


Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Porzadek Mszy św.
Menu Witrualne zwiedzanie Witrualne zwiedzanie Galeria Galeria Szybki kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła
Gulcz, ul. Czarnkowska 8
64-730 Wieleń

tel. 67 256 37 87
biuro@parafia-gulcz.pl

 

Konto parafialne 

Bank Spółdzielczy w Wieleniu 

06 8960 0003 0004 7597 2000 0010

Aktualności

Rekolekcje parafialne

W dniach 24 - 29 czerwca bedziemy przeżywać rekolekcje parafialne. 

:: więcej

Rodzina rodzinie

News

„Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli. Pamiętajcie […] o uciskanych, skoro sami również w ciele jesteście” (Hbr 13,2-3).

Caritas Polska ogłosiła akcję „Rodzina-Rodzinie” polega ona na wsparciu konkretnych rodzin, poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Na stronie internetowej: www.rodzinarodzinie.caritas.pl  można dowiedzieć się, jakie są potrzeby tamtejszych rodzin i w jaki sposób można im zaradzić. Rodzinom mogą pomagać poszczególne rodziny, dwie lub trzy rodziny razem, osoby indywidualne, stowarzyszenia, zakłady pracy, szkoły i uczelnie, wspólnoty oraz parafie.

Dlatego każda parafia należąca do Dekanatu Wieleńskiego jako owoce Roku Miłosierdzia i odpowiedź na apel Papieża Franciszka i naszego Arcypasterza Stanisława Gądeckiego chce podjąć się częściowej adopcji jednej rodziny z Syrii. Akcja polega na przesłaniu 510 zł za jeden miesiąc dla konkretnej rodziny w Syrii a ponieważ nasz Dekanat to 6 parafii dlatego możemy adoptować jedną rodzinę przez 6 miesięcy.

Liczymy Drodzy Parafianie na Wasze zrozumienie i hojność, jeśli uda zebrać się w poszczególnych parafiach coś ponad 510 zł wtedy będzie można przeznaczyć te środki na przedłużenie adopcji o kolejny miesiąc lub wesprzeć następną czekającą na pomoc rodzinę w Syrii.

 

Za wszelkie przejawy Waszej dobroci niech Pan z serca błogosławi

 

ks Grzegorz Baranowski – dekanalny referent Caritas

Światowe Dni Młodzieży

News

W dniach od 20 do 23 lipca gościliśmy w naszej parafii grupę pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych przybyłych na ŚDM Kraków 2016.

:: więcej

Odpusty z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

Zgodnie z papieską bullą „Misericordiae vultus” zapowiadającą Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz Listem Papieża Franciszka dotyczącym odpustu z okazji tegoż Jubileuszu, istnieje w Roku Miłosierdzia (od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku) dodatkowa możliwość zyskiwania odpustu zupełnego. Należy mieć na uwadze ogólne normy, które mówią, iż można go uzyskać jeden raz dziennie, zarówno dla siebie, jak i dla zmarłych, spełniając stałe (zwykłe) warunki w łączności z czynem (dziełem) obdarzonym odpustem. 

:: więcej

IX Parafiada

News

W niedzielę 5 lipca w odbyła się IX już PARAFIADA, tym razem w Gulczu. Tegoroczne zmagania wiosek naszej parafii wygrało Mikołajewo przed Gulczem i Hamrzyskiem. Niewatpliwą atrakcją festynu obok loterii fantowej, była wizyta gości, którzy przylecieli motolotniami. Wszyscy chętni i odważni mogli skorzystać z okazji i polecieć podziwiając Gulcz i okolice z góry. Zwieńczeniem PARAFIADY była wieczorna zabawa taneczna. Zdjęcia z festyny można obejrzeć w galerii

:: więcej

Odpust Parafialny

29 czerwca w Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową - sumę odpustową celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Sławomir Krzeszewski proboszcz parafii Mądre i dyrektor domu rekolekcyjnego w Nadziejewie. Ks. Sławomir również przygotowwał naszą parafię do odpustu prowadząc parafialne i szkolne rekolekcje. Zdjęcia z odpustu można zobaczyć w galerii. 

Dzień Chorych 28. 06. 2015

W niedzielę 28 czerwca przeżywaliśmy już po raz kolejny Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 11.00 chorzy i starsi przyjeli sakrament chorych, a po Mszy św. spotkaliśmy się przy kawie na sali wiejskiej 

Boże Ciało

4 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświetszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Tradycyjna procesja przeszła ulicami Gulcza po Mszy św. o godz. 11.00. Zdjęcia w galerii.

Pielgrzymka do Rokitna

News

19 maja dzieci z Krucza i Gulcza, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św., wraz z rodzicami i katechetkami pojechały na pielgrzymke dziękczynną do Rokitna - do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Wraz z dziećmi Pierwszokomunijnymi, które przybyły z innych parafii uczestniczyły we Mszy św., zwiedziły sanktuarium i muzem. Był także czas na wspólny spacer po parku przy sanktuarium i przejazd po Rokitniańskiej Kalwarii pod przewodnictwem księży, którzy w sanktuarium pracują. Zdjęcia mozna obejrzeć w galerii. 

I Komunia Św.

News

3 maja w Kruczu na Mszy św. o godz. 9.30 czternaścioro dzieci z klasy III przystąpiło do I Komunii Sw. Tydzień później, 10 maja, w Gulczu Komunię św. po raz pierwszy przyjeło dziesięcioro dzieci. Wszystkim dzieciom życzymy, by zawsze były wierne Panu Jezusowi. 

Stałe informacje

 
 Panorama kościoła 

Warto wiedzieć

 

Prośba Akademii Medycznej

ICE 1, ICE 2.

 

SZKOŁA  PODSTAWOWA  im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu.

http://spgulcz.edupage.org/

 

 

WARTO POCZYTAĆ:

 

SŁOWA OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II:


"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma; nie przez to, czym jest; lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Być chrześcijaninem to znaczy czuwać. Czuwać to znaczy strzec wielkiego dobra"

"Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją! "

"Nie wystarcza tylko pragnąć osoby jako dobra dla siebie, trzeba ponadto - i przede wszystkim - pragnąć również jej dobra"

"Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości"

"Człowiekowi współczesnemu grozi duchowa znieczulica, a nawet śmierć sumienia. Śmierć sumienia jest natomiast czymś gorszym od grzechu"

"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje"

"Nie ma solidarności bez miłości"

/grzecznościowo ze strony: http://www.ministranci.archidiecezja.katowice.pl/?s=papiez.php

wykonanie: e-parafia