Porzadek Mszy św.
Biuro parafialne
Kontakt

Niedziele i święta
GULCZ: godz. 8.00, 11.00, 

KRUCZ: godz. 09.30  

Dni powszednie
GULCZ: godz. 18.00, wtorki 8.00


Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Porzadek Mszy św.
Menu Witrualne zwiedzanie Witrualne zwiedzanie Galeria Galeria Szybki kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła
Gulcz, ul. Czarnkowska 8
64-730 Wieleń

tel. 67 256 37 87
biuro@parafia-gulcz.pl

 

Konto parafialne 

Bank Spółdzielczy w Wieleniu 

06 8960 0003 0004 7597 2000 0010

Aktualności

Koncert

data dodania: 2018-06-23

Serdecznie zapraszam na koncert "Jubileuszowa Gala Niepodległości - koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości" - w niedzielę 1 lipca o godz. 12.00 w naszym kościele. Koncert jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Bel Canto. Głównym organizatorem festiwalu jest p. Tomasz Zagórski. 

Odpust parafialny

data dodania: 2018-06-23

W piątek 29 czerwca przypada świeto patronalne naszej parafii - Uroczystośc św. Ap. Piotra i Pawła. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam na godz. 12.00, na sumę odpustową, której przewodniczyć będzie ks. Piotr Matuszewski proboszcz w Drawsku. 

Dzień Chorego

data dodania: 2018-06-23

W czwrtek 28 czerwca w dzień 65 rocz. konsekracji naszego Kościoła zapraszam wszystkich chorych i starszych parafian na Mszę św. o godz. 10.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. kapelan Domu Opieki w Wieleniu ks. Andrzej Wojciechowski. W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu chorych, a po jej zakończeniu zapraszam na spotkanie przy kawie. 

Bierzmowanie

data dodania: 2018-06-23

We wtorek 26 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp. Damian Bryl udzieli bierzmowania młodzieży z parafii w Rosku i z naszej parafii. Paamietajmy o tych młodych w naszych modlitwach. 

Wianki nz zakończenie Oktawy Bożego Ciała

data dodania: 2017-06-23

News

W czwartek kończący oktawę Bożego Ciała tradycyjnie poświęciliśmy przyniesone do kościoła wianki ziół i kwiatów. Po Mszy św. część wianków została wystawona w kościele, można je oglądać do niedzieli. 

Zdjęcia wszystkich wianków w galerii.

Rekolekcje parafialne

W dniach 24 - 29 czerwca bedziemy przeżywać rekolekcje parafialne. 

:: więcej

Rodzina rodzinie

News

„Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli. Pamiętajcie […] o uciskanych, skoro sami również w ciele jesteście” (Hbr 13,2-3).

Caritas Polska ogłosiła akcję „Rodzina-Rodzinie” polega ona na wsparciu konkretnych rodzin, poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Na stronie internetowej: www.rodzinarodzinie.caritas.pl  można dowiedzieć się, jakie są potrzeby tamtejszych rodzin i w jaki sposób można im zaradzić. Rodzinom mogą pomagać poszczególne rodziny, dwie lub trzy rodziny razem, osoby indywidualne, stowarzyszenia, zakłady pracy, szkoły i uczelnie, wspólnoty oraz parafie.

Dlatego każda parafia należąca do Dekanatu Wieleńskiego jako owoce Roku Miłosierdzia i odpowiedź na apel Papieża Franciszka i naszego Arcypasterza Stanisława Gądeckiego chce podjąć się częściowej adopcji jednej rodziny z Syrii. Akcja polega na przesłaniu 510 zł za jeden miesiąc dla konkretnej rodziny w Syrii a ponieważ nasz Dekanat to 6 parafii dlatego możemy adoptować jedną rodzinę przez 6 miesięcy.

Liczymy Drodzy Parafianie na Wasze zrozumienie i hojność, jeśli uda zebrać się w poszczególnych parafiach coś ponad 510 zł wtedy będzie można przeznaczyć te środki na przedłużenie adopcji o kolejny miesiąc lub wesprzeć następną czekającą na pomoc rodzinę w Syrii.

 

Za wszelkie przejawy Waszej dobroci niech Pan z serca błogosławi

 

ks Grzegorz Baranowski – dekanalny referent Caritas

Światowe Dni Młodzieży

News

W dniach od 20 do 23 lipca gościliśmy w naszej parafii grupę pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych przybyłych na ŚDM Kraków 2016.

:: więcej

Odpusty z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

Zgodnie z papieską bullą „Misericordiae vultus” zapowiadającą Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz Listem Papieża Franciszka dotyczącym odpustu z okazji tegoż Jubileuszu, istnieje w Roku Miłosierdzia (od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku) dodatkowa możliwość zyskiwania odpustu zupełnego. Należy mieć na uwadze ogólne normy, które mówią, iż można go uzyskać jeden raz dziennie, zarówno dla siebie, jak i dla zmarłych, spełniając stałe (zwykłe) warunki w łączności z czynem (dziełem) obdarzonym odpustem. 

:: więcej

IX Parafiada

News

W niedzielę 5 lipca w odbyła się IX już PARAFIADA, tym razem w Gulczu. Tegoroczne zmagania wiosek naszej parafii wygrało Mikołajewo przed Gulczem i Hamrzyskiem. Niewatpliwą atrakcją festynu obok loterii fantowej, była wizyta gości, którzy przylecieli motolotniami. Wszyscy chętni i odważni mogli skorzystać z okazji i polecieć podziwiając Gulcz i okolice z góry. Zwieńczeniem PARAFIADY była wieczorna zabawa taneczna. Zdjęcia z festyny można obejrzeć w galerii

:: więcej

Stałe informacje

 

Hasło roku duszpasterskiego

WIĘRZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY


 Modlitwy przed obrazem św. Rodziny:

 w środy po wieczornej Mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w piątki przed Mszą św. (17.30-18.00).

Warto wiedzieć

 

 

SZKOŁA  PODSTAWOWA  im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu.

 

 

 

WARTO POCZYTAĆ:

 

SŁOWA OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II:


"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma; nie przez to, czym jest; lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Być chrześcijaninem to znaczy czuwać. Czuwać to znaczy strzec wielkiego dobra"

"Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją! "

"Nie wystarcza tylko pragnąć osoby jako dobra dla siebie, trzeba ponadto - i przede wszystkim - pragnąć również jej dobra"

"Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości"

"Człowiekowi współczesnemu grozi duchowa znieczulica, a nawet śmierć sumienia. Śmierć sumienia jest natomiast czymś gorszym od grzechu"

"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje"

"Nie ma solidarności bez miłości"

/grzecznościowo ze strony: http://www.ministranci.archidiecezja.katowice.pl/?s=papiez.php

wykonanie: e-parafia