Menu Witrualne zwiedzanie Witrualne zwiedzanie Galeria Galeria Szybki kontakt

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

News

Caritas organizuje w dzisiejszą niedzielę i środę popielcową zbiórkę finansową i zbórkę rzeczy przed kościołem.

:: więcej

WSKAZANIA PASTERSKIE DOTYCZĄCE PRZEPISÓW POKUTNYCH W ZWIĄZKU Z WIELKIM POSTEM 2022

News

„Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone, aby nadeszły od Pana dni ochłody, aby też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy” (Dz 3,19-21). Wszyscy wierni, każdy na swój sposób, na podstawie prawa Bożego zobowiązani są czynić pokutę. Żeby jednak – przez wspólne zachowanie pokuty – złączyli się między sobą, zostają nakazane dni pokuty, podczas których wierni powinni przeznaczać więcej czasu na modlitwę, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość (por. kan. 1249 KPK). Dniami pokuty w Kościele powszechnym są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu (por. kan. 1250 KPK).

Dekret powizytacyjny

News

14 września 2021r. naszą parafie wizytował kanonicznie ks. bp. Zdzisław Fortuniak. Dziś (18 II) nadszedł dekret wytyczający drogę naszej parafii na najbliższe lata.

Kurs Przedmałżeński

News

w  dniach 26 - 27 lutego 2022r. (sob.-niedz.) w  g. 9.00-15.00 w parafii św. Marii Magdaleny w Czarnkowie.

Szczegółowe informacje - tel. 503-051-560

Intencja papieska luty 2022

Za siostry zakonne

26 stycznia 2022r. - Dzień modlitw o pokój

News

Papież Franciszek ogłosił najbliższą środę dniem modlitwy o pokój. Uczynił to zaniepokojony rozwojem sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Franciszek mówił o tym po odmówieniu modlitwy Anioł Pański w niedzielę.

:: więcej

Niedziela Słowa Bożego - 23 I 2022r.

News

W tym roku w okesie zwykłym czytamy ewangelię św. Łukasza.

Zapraszam do przeczytania całej ewangeli "od deski do deski"

Wstęp do ewangelii - TUTAJ.

Spróbuj - Czy znasza Pismo Święte? - zagraj  - BIBLIONERZY.

Z Maryją w nowe czasy.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego

przed zakończeniem peregrynacji Matki Bożej

w znaku Ikony Jasnogórskiej w Archidiecezji Poznańskiej

W sobotę i niedzielę, dnia 8 i 9 stycznia 2022 roku uroczyście pożegnamy Ikonę Jasnogórską, która następnie rozpocznie nawiedzenie w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Intencja papieska styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa

Plan KOLĘDY 2022r.

News

W tym roku odwiedziny duszpasterskie ze względu panującej pandemii nie odbędą się w sposób tradycyjny tzn. kapłan odwiedza z błogosławieństwem domy.

Zapraszam na wieczorne Msze św. do świątyni przedstawicieli rodzin z tras kolędowych.

:: więcej

« 1...9 10 11 12 13 14 15 ...20 »

Hasło roku duszpasterskiego

UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA

Modlitwy przed obrazem św. Rodziny:

w środy po wieczornej Mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w piątki przed Mszą św. (17.30-18.00).