Intencja papieska kwiecień 2022

Za pracowników służby zdrowia

Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca

W Fatimie 13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała do pastuszków:

„Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.
„Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

Paczka dla Ukrainy

Oprócz zbiórki finansowej na pomoc uchodźcom, Caritas prowadzi zbiórkę rzeczową Paczka dla Ukrainy. Gotowe paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm, można dostarczać do placówek Caritas lub na probostwo. Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień.

Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek 25 marca br. o godz. 17.00, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Pogrzeb

Dziś (12 III) odbył się pogrzeb naszego ks. wicedziekana, ks. proboszcza parafii z Wielenia - ks. Marka Sobkowiaka.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie !

Intencja papieska marzec 2022

O chrześcijańską odpowiedz na wyzwania bioetyczne

LIST PASTERSKI ARCYBISKUPA POZNAŃSKIEGO NA WIELKI POST ROKU PAŃSKIEGO 2022

Umiłowani Archidiecezjanie, Drodzy Siostry i Bracia!

Tegoroczny program duszpasterski przeżywamy pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Okazało się, że to hasło nabrało bardzo egzystencjalnego wymiaru w czasie gdy toczy się wojna za naszą wschodnią granicą, i wobec napływu wojennych uchodźców, którzy chronią się w Polsce przed barbarzyńskim atakiem. W tym kontekście pragnę zaprosić Was wszystkich do wielkopostnej refleksji nad życiem wspólnoty Kościoła w czasie przygotowania do świąt paschalnych.

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Caritas organizuje w dzisiejszą niedzielę i środę popielcową zbiórkę finansową i zbórkę rzeczy przed kościołem.

:: więcej

WSKAZANIA PASTERSKIE DOTYCZĄCE PRZEPISÓW POKUTNYCH W ZWIĄZKU Z WIELKIM POSTEM 2022

„Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone, aby nadeszły od Pana dni ochłody, aby też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy” (Dz 3,19-21). Wszyscy wierni, każdy na swój sposób, na podstawie prawa Bożego zobowiązani są czynić pokutę. Żeby jednak – przez wspólne zachowanie pokuty – złączyli się między sobą, zostają nakazane dni pokuty, podczas których wierni powinni przeznaczać więcej czasu na modlitwę, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość (por. kan. 1249 KPK). Dniami pokuty w Kościele powszechnym są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu (por. kan. 1250 KPK).

Dekret powizytacyjny

14 września 2021r. naszą parafie wizytował kanonicznie ks. bp. Zdzisław Fortuniak. Dziś (18 II) nadszedł dekret wytyczający drogę naszej parafii na najbliższe lata.

:: więcej

« 1...8 9 10 11 12 13 14 ...19 »